Noskaidroti labākie industriālās tehnikas operatori Baltijā

Šā gada 6.–8. septembrī Latvijā, Mārupē pie Avesco biroja, norisinājās pirmās Baltijas operatoru sacensības, kurās piedalījās Latvijas, Lietuvas un Igaunijas smagās tehnikas operatori. Sacensībās bija iespēja ne tikai cīnīties par labākā nozares speciālista titulu, bet arī dalīties pieredzē ar kaimiņu valstu kolēģiem un uzzināt jaunumus nozarē.

Sacensībās kopumā piedalījās 60 operatori no Lietuvas, Latvijas un Igaunijas. Katru dienu tika apbalvoti trīs dalībnieki, kas ieguva vismazāko punktu skaitu konkrētajā dienā. Katras Baltijas valsts dalībnieks ar vislielāko punktu skaitu visu sacensību garumā ieguva galveno Grand Prix balvu – ceļojumu trīs personām uz Catepillar® Demo un apmacību centru Malagā, kas ir viens no modernākajiem apmācību un demonstrāciju centriem pasaulē. Šogad ar vislabāko rezultātu un spēcīgāko sniegumu visu sacensību garumā uzvaru guva Normunds Švābs no Conexus Baltic Grid (Latvija), Ainer Aksiim no Kopasellid OÜ (Igaunija) un Edvinas Jakavicius no UAB “Raguvile” (Lietuva)

 “Esmu ļoti gandarīts par uzvaru, jo sacensībās piedalījos ar mērķi uzvarēt, un tas ir piepildījies. Nākamajās sacensībās aicinu operatorus gan no Latvijas, gan no kaimiņvalstīm piedalīties pasākumā, pārbaudīt sevi un nepadoties pie neierastā,” izjūtās par uzvaru dalās Latvijas valsts čempions Normunds Švābs.

 Sacensībās izaicinošākais bija tas, ka pārbaudījumi atšķīrās no operatora ikdienas. Uzdevumos dalībnieki izmēģināja tehnikas vienības, ar kurām ikdienā nav iespējas darboties. Operatoriem bija jāizmanto savas zināšanas un uzkrātā pieredze, lai veiksmīgi tiktu galā ar nestandarta uzdevumiem – pārbīdītu nelielus priekšmetus, uzbūvētu riepu torni, pārceltu ūdens spaini un spēlētu strītbolu ar milzīgu industriālo tehniku. Šie uzdevumi vizualizē profesijas nopietno un vienlaicīgi izsmalcināto dabu.  

 “Trīs dienas mums bija patiess izaicinājums, un šobrīd esam gandarīti par paveikto – mēs pierādījām sev, ka operatoru sacensības ir iespējams rīkot ne tikai latviešiem, bet arī piesaistot nozares pārstāvjus no Lietuvas un Igaunijas,” pieredzē dalās Jānis Vīksna, reģionālais vadītājs Latvijā.

 Latvijas robežās operatoru sacensības risinājušās astoņas reizes. Šogad tās svin devīto gadadienu un tiek paplašinātas līdz visas Baltijas līmenim, aicinot Latvijas, Lietuvas un Igaunijas labākos speciālistus. Vislielākā atsaucība šogad bija no latviešu industriālās tehnikas operatoru puses, kuriem sacensības jau ir pazīstamas un kļuvušas par ikgadēju tradīciju. 

Sacensību atbalstītāji CatPhones, buvbaze.lv un Bohnenkamp.

Sacensību 1. dienās labākie operatori no Baltijas

Sacensību pirmajā dienā labākos rezultātus uzrādīja sacensību dalībnieki no Latvijas

 

  • 1.vieta Gatis Vilmanis CEMEX
  • 2.vieta Oskars Baumestars SIA Uceni
  • 3.vieta Ivo Libans SIA Ģenerāluzņēmējs

 Veiciet kliķšķi uz tabulas, lai redzētu rezultātus:

Sacensību 2. dienas labākie operatori no Baltijas

Sacensību otrajā dienā labākos rezultātus uzrādīja sacensību dalībnieki no Latvijas un Igaunijas

 

  • 1.vieta Normunds Švābs Conexus Baltic Grid
  • 2.vieta Jüri Kukk Helalmer
  • 3.vieta Dainis Buivids Conexus Baltic Grid

Veiciet kliķšķi uz tabulas, lai redzētu rezultātus:

Sacensību 3.dienas labākie opearoti no Baltijas

Sacensību trešajā dienā vislabākos rezultātus uzrādīja operatori no Igaunijas

 

  • 1.vieta Ainer Aksiim  Kopasellid OÜ
  • 2.vieta Herki Peiker AAB Ekskavaator OÜ
  • 3.vieta  Mihkel Merjel Kopasellid OÜ

Veiciet klikšķi uz tabulas, lai redzētu rezultātus:

Apbalvošanas princips

Katras Baltijas valsts dalībnieks ar vismazāko punktu skaitu visu sacensību garumā iegūst galveno Grand Prix balvu – ceļazīmi divām personām uz Catepillar MDLC Malagā, kas ir viens no modernākajiem apmācību un demonstrāciju centriem pasaulē. Papildu balvu – vienu ceļazīmi uz Spāniju – saņem arī katra Grand Prix ieguvēja pārstāvētais uzņēmums. Katras sacensību dienas beigās tiks apbalvoti dalībnieki, kuri būs uzrādījuši dienas labāko rezultātu.